E-Ticaret Paketleri
Menu
Your Cart

Hazir Coiller

Coil

Elektronik sigara kullanımına başlayan kişilerin ve deneyimli buhar severlerin yakından ilgilendiği elektronik sigara mod cihazı parçalarından biri de coil çeşitleridir. Halk arasında bobin olarak da tanımlanan coil, bir elektronik sigara cihazında olmazsa olmaz kabul edilen parçalardan biridir. Elektronik sigara kullanımında istenen buhar yoğunluğunu ayarlayabilmek ve damak tadına uygun e-sigara likit aromalarını deneyebilmek için coillerin işlevsel özelliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Elektronik sigaraların piyasaya çıktığı ilk versiyonlarından beri en sık kullanılan parçaların başında gelen coiller, zamanla teknolojik gelişmelerden etkilenerek, diğer elektronik sigara parçalarında olduğu gibi gelişim göstermiştir.

Coil Nedir?

Bir elektronik sigarada tank içinde bulunan e-likidi ısıtabilmek ve bu şekilde buhara dönüştürerek çekebilmek için coil parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Elektronik sigara kullanımına yeni başlayan kişiler özellikle e-sigara coil parçalarının ne işe yaradığını merak etmektedir. İşte bu tür sıvı buharlaştırma işlemlerini sorunsuz ve istenen performansta gerçekleştiren parçalara elektronik sigara atomizeri içinde yer alan coil yani bobin denilmektedir. Oldukça basit ve pratik bir tasarıma sahip olan atomizer coil çeşitleri, her türlü e-sigara mod cihazında kendileriyle uyumlu atomizer parçalarında kullanılabilmektedir.

Bir bobin kafasının içinde yani coil içerisinde, fitil ile ısıya duyarlı tellerden oluşan bobin demeti bulunmaktadır. Söz konusu bobin demeti ile fitil birbirleri ile uyumlu çalışarak elektronik sigara likidinin ısınıp atomize edilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında coil içinde bir de coil tabanı mahfazası bulunmaktadır. Bu taban üzerinde bobin telinin eksi ekine bağlanabilmesi mümkün olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte damlama ucuna buhar gönderen ve e-likidin dışarı sızmasını engelleyen oluk da coil içindeki parçalar arasında önemli işleve sahiptir.

Elektronik Sigara Coil Nasıl Çalışır?

Bir elektronik sigara mod cihazının en önemli parçalarından biri olarak görülen coiller, temelde ısıtıcı görevini üstlenen parçadır. Elektronik sigara çalışma prensiplerinde önemli bir işleve sahip olan coil modelleri, birbirinden farkı çeşitlerde ve özelliklerde olsa da temelde e-sigara kullanımında aynı görevi yerine getirmektedir. Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kişilerin yanı sıra deneyimli buhar severlerin de merak ettiği üzere bir e-sigara mod cihazının çalışma prensibi temel olarak şu şekildedir:

·         E-sigara mod cihazı içinde yer alan pamuk veya silika maddesi, haznenin (likit tankının) içinde bulunan e-likit tarafından ıslatılarak ateşlemeye hazır hale gelir.

·         Ateşleme butonuna basılmasıyla birlikte dirençli tel ısıtılır.

·         Tele yeterli ısı verilmesi halinde, coil ile birbirine değen elektronik sigara likidinin ısınıp buharlaşması mümkün olur.

·         Meydana gelen buhar, hava borusundan geçerek e-sigara ağızlık kısmına yükselir ve buradan kullanıcı tarafından çekilir.

Görüldüğü üzere elektronik sigara atomizerleri içinde yer alan coillerin e-likit ısıtılmasında çok önemli bir işlevi yerine getirdiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Özellikle ateşleme gücü yüksek, güçlü bataryalara sahip elektronik sigara modellerinde düzgün ve atomizer ile uyumlu coil parçalarının kullanılması çok önemlidir. Çünkü ancak bu şekilde e-sigara kullanıcısı tarafından istenen yoğun buhar performansına ulaşılabilmektedir.

Elektronik Sigara Coil Modelleri

Elektronik sigaralarda atomizer parçası içinde kullanılan coil yani bobinler, çıkarılıp takılabilir özelliklere sahiptir. Günümüzde e-sigara mod cihazları üretimiyle ünlenen markaların piyasaya sürdüğü ürünler arasında değiştirilebilir coil başlıklarının bulunduğu da dikkatleri çekmektedir. Bu tür değiştirilebilir coil modelleri, en çok elektronik sigara kullanımında bütçesine uygun hareket etmek isteyen buhar severleri memnun etmektedir. Çünkü değiştirilebilir coil çeşitleri sayesinde kullanım ömrü dolan bobinler yerine yenisi takılarak, aynı atomizerin daha uzun sürelerde kullanılabilmesi ve böylelikle gereksiz bakım masraflarını ortadan kaldırabilmek mümkün olmaktadır.

Eğer siz de bütçenize en uygun fiyatlarla e-sigara coil modellerine sahip olmak istiyorsanız, internet üzerinden satın alacağınız coillerin mutlaka değiştirilebilir özelliklere sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında e-sigara mod cihazlarında kullanılan atomizerler, her marka ve modelin farklı üretimi olabilmektedir. Dolayısıyla e-sigara atomizeri içinde konumlanan coillerin de bu tür atomizerler ile birebir uyumlu olmasına önem verilmelidir. Aksi halde coil atomizer içinde işlevsiz kalabilir veya etkili buhar performansından uzak bir şekilde verimsiz çalışma performansı ortaya koyabilmektedir.

Elektronik Sigara Coil Fiyatları

Sızıntı yapmayan ve kullanım kolaylığı sağlayan e-sigara coil çeşitlerini internet üzerinden satın almak mümkündür. Ancak tüm elektronik sigara yedek parçalarında olduğu gibi coil fiyatlarının da birbirinden farklı olduğu görülmektedir. Uzun kullanım ömrüne sahip, birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilmiş elektronik sigara coilleri ile yüksek buhar performansı ile damak zevkine uygun aroma lezzeti alabilmek mümkün olmaktadır. Bu yüzden e-sigara coil çeşitlerini satın alırken kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleri tercih etmek önemlidir.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.